Autor:

Kamil Kopciński

Utworzono:

10.10.2016

Dzień dziewiąty października 2016r. przejdzie do historii drużyny LEX Kancelarii Słomniki oraz całej Słomnickiej piłki. Wczoraj nasza drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo na parkietach I ligi futsalu. W wyjazdowym spotkaniu pokonaliśmy Berland Komprachcice 6-2! Los skojarzył nas w trzeciej kolejce z bardzo wymagającym rywalem, który skończył poprzednie rozgrywki na ligowym podium, a z własnej hali uczynił twierdzę bardzo trudną do zdobycia.

Trudne wyzwanie stojące przed drużyną jedynie dodatkowo nas zmobilizowało, przystąpiliśmy do spotkania w pełni skoncentrowani co dało świetny rezultat w postaci bramki Adama Przeniosły już w siedemnastej sekundzie spotkania! Lepszego początku rywalizacji nie mogliśmy sobie wymarzyć! Jednak każdy z zawodników wiedział, że teraz musimy zacząć grać jeszcze bardziej uważnie i mądrze taktycznie ponieważ rywal będzie chciał jak najszybciej nadrobić straty. Pierwsze dogodne sytuacje wypracowali sobie już w trzeciej minucie gdy Zachariasz zmuszony był do obrony strzału, a następnie dobitki napastnika rywali. W naszej drużynie bardzo dobrze funkcjonowała gra z zawodnikami ustawionymi na szpicy – Przeniosło oraz Ciałowicz nieustępliwie walczyli z doświadczonym obrońcą rywali – Mateuszem Miką, wypracowując kilka sytuacji dla kolegów. Gospodarze próbowali odgryzać się strzałami z daleka ze stałych fragmentów gry ale na szczęście dla nas na posterunku świetnie spisywał się Zachariasz. Gdy napór Berlandu pod koniec pierwszej połowy zaczął systematycznie rosnąć Wędzony przeprowadził wraz Klimem wyśmienitą kontrę, którą ten drugi zamienił na bramkę. Dwie minuty później zamieniamy kolejną kontrę na bramkę, tym razem trafia Przeniosło ( po raz drugi dziś ) a asystuje Ślęczka. Bramka wyraźnie wybiła z rytmu gospodarzy, mimo zaledwie jednej minuty do końca połowy pozwoli nam zdobyć kolejną bramkę – tym razem Robert Ślęczka już sam wykorzystuje świetne podanie Marcina Czecha. 4-0 i do szatni schodzimy w świetnych nastrojach.

Druga połowa zaczęła się zgodnie z przewidywaniami naszego trenera, który uczulał zawodników na możliwość pressingu i agresywnej gry ze strony Berlandu. Bardzo agresywna gra i bliskie krycie pozwoliły gospodarzom na uzyskanie wyraźniej przewagi, zostaliśmy zamknięci na własnej połowie jednak broniliśmy się bardzo dobrze taktycznie. Upływający czas połączony z brakiem pomysłu na sforsowanie naszej linii defensywnej pobudzały frustrację w przeciwnikach, przekładało się to na coraz ostrzejszą grę z ich strony, która często kończyła się faulami. Wspomniany już wcześniej Mika kilkukrotnie uderzał zza pola karnego jednakże za każdym razem kilka centymetrów obok słupka. Drużyna z Komprachcic dopięła swego w 28 minucie gdy Patryk Kilian zdobył dla nich pierwszą bramkę. Zdobyta bramka jeszcze bardziej pobudziła naszych rywali, atakowali coraz zacieklej próbując jak najszybciej zdobyć kolejne gole. Mecz w tym momencie wyraźnie się zaostrzył. Było kilka momentów gdy obie ławki wyskakiwały z pretensjami do sędziego. Taki obrót spraw doprowadził do sytuacji w której wykonywaliśmy przedłużane rzuty karne – było ich aż trzy – niestety żaden z nich nie został zamieniony na bramkę, dwa razy próbował Klim, a raz Przeniosło. Goście goniąc wynik postanowili ściągnąć bramkarza i spróbować gry w przewadze. W tym momencie po raz kolejny sprawdziło się stare piłkarskie przysłowie, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 37 minucie Kilian trafia po raz drugi i przywraca gospodarzom nadzieję na korzystny wynik. Trzy kolejne minuty zapowiadały się emocjonująco. Napór gospodarzy stawał się co raz większy, jednak świetny mecz rozgrywał Zachariasz który bronił raz za razem. W 38 minucie Marcin Czech jest faulowany, jednak sędzia puszcza grę dzięki czemu Przeniosło oddał celny strzał na pustą bramkę podwyższając nasze prowadzenie na 5-2. Niecałą minutę później rywali dobił Ślęczka strzelając na 6-2.

Pierwszy wyjazd i pierwsze zwycięstwo. Świetne spotkanie – szczególnie w defensywie naszego zespołu. Wielka wola walki, ambicja i poświęcenie każdego z zawodników którzy wystąpili na parkiecie pozwoliły na osiągnięcie tego rezultatu. Sezon w roli beniaminka zaczynamy od czterech punktów co jest świetny wynikiem, jednak nie mamy zamiaru spoczywać na laurach i już w środę we własnej hali będziemy chcieli dopisać na swoje konto kolejne punkty – tym razem w spotkaniu z Remedium Pyskowice, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Berland Komprachcice – LEX Kancelaria Słomniki 2:6 ( 0:4 )

Bramki:

Berland – Kilian x2

LEX Kancelaria – Przeniosło x3, Ślęczka x2, Klim

Widzów: 200

Sędziowali: Łukasz Chowaniec (Małopolski ZPN) i Henryk Bąk (Śląski ZPN) oraz Marcin Filarski (Opolski ZPN) - czasowy.