Faworyt rozgrywek sprawdzi formę Zawiszy

Faworyt rozgrywek sprawdzi formę Zawiszy

Pierwsze w tym sezonie spotkanie wyjazdowe i starcie z głównym faworytem do awansu. Tak w jednym zdaniu można opisać to, co czeka nas w niedzielne popołudnie. Zawisza WNS Malwee Rzgów pojedzie do Gdańska, by w ramach 4 kolejki 1 Polskiej Ligi Futsalu, mierzyć się z drużyną AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Gdańszczanie rozpoczęli sezon od niespodziewanej porażki w Toruniu (2:1 dla TAF-u). W drugiej i trzeciej kolejce odnosili już zwycięstwa i po trzech rozegranych meczach mają sześć zdobytych punktów. 

AZS UG to spadkowicz z Futsal Ekstraklasy, wciąż posiadający w swych szeregach graczy obytych na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Trener naszych rywali, Wojciech Pawicki, to postać ciesząca się dużym uznaniem w środowisku futsalowym. Wieloletnie doświadczenie w roli zawodnika (występy w FE oraz w Reprezentacji Polski) stara się "przekuć" na fach trenerski. Możemy się zatem spodziewać starcia z zespołem posiadającym bogaty wachlarz schematów i zagrań.

Zawisza przystąpi do meczu z czterema punktami zdobytymi w trzech meczach. Ostatni zanotowany rezultat to remis z liderem tabeli - KS Futsal Oborniki (4:4 w hali GOSTiR). Dopiero piątkowy trening pomoże odpowiedzieć na pytanie, kogo do dyspozycji będzie mieć trener Michał Wyszkowski. Dłuższy rozbrat z futsalem czeka Bartłomieja Krysiaka. Pozostali zawodnicy są w pełni sił, bądź wracają do gry po drobnych urazach.

Mecz rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 17:00. Gospodarze zapewnili nas o prowadzeniu tekstowej relacji live za pośrednictwem ich facebook'owego profilu -> TUTAJ

Bądźcie z nami!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości