FUTSAL KIDS CUP: Srebro dla Malwee!

W dzisiejszym turnieju Futsal Kids Cup w Toruniu, mieliśmy sporo powodów do radości. Nasi najmłodsi wychowankowie spisali się na medal zajmując drugie miejsce!

Wspaniała inicjatywa Torunian w postaci turnieju futsalu dla dzieci dała wszystkim trenerom świetny materiał poglądowy na dalszy rozwój ich futsalowych pociech. Mamy głęboką nadzieję, że zapoczątkuje to cykl podobnych imprez futsalowych dla najmłodszych.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny: Futsal Kids Toruń (gospodarz), Malwee Łódź, Futsal Kids Konin oraz Constract Lubawa.

Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej nieco ospale, jednak z upływem czasu rozkręcali się i wyraźnie stawili czoła Constractowi Lubawa, ulegając ostatecznie 2:3. Następne dwa mecze to festiwal strzelecki i wygrane 10:0 i 9:0 z drużynami z Konina i Torunia.

Spotkanie finałowe to druga potyczka z ekipą z Lubawy. Żądni rewanżu Łodzianie niemal całą pierwszą połowę. W końcu udało się wyjść na prowadzenie po golu Igora Sobierajczyka i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0.

Początek drugiej odsłony meczu to napór Lubawian, którzy wyglądali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie. Śmielsze poczynania Constractu przyniosły im dwa trafienia i prowadzenie 1:2. Nasi podopieczni odzyskali inicjatywę w końcówce i byli bardzo bliscy wyrównania, jednak tym razem zabrakło szczęścia.

Mimo to całe środowisko Malwee jest dumne z postawy naszej drużyny, przed którą z pewnością przyszłość świetlana!

W tym miejscu dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy zwycięzcom, którzy zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności.