Futsal w Łodzi w sezonie 2017/18

Futsal w Łodzi w sezonie 2017/18

Rok 2017 dobiega końca. Pokusiliśmy się o drobne podsumowanie tego co w naszym mieście i okolicy dzieje się w zakresie futsalu. Poza występami AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź w I Polskiej Lidze Futsalu sezon 2017/18 przyniósł nam sporo wydarzeń.

Przede wszystkim, po raz pierwszy od sezonu 202013/14 wystartowały rozgrywki II Ligi Futsalu gr. łódzkiej. Bierze w niej udział 7 drużyn, w tym dwie z naszego miasta: SAN Łódź i Soccer Calcio Łódź. Liga trwać będzie jeszcze co najmniej w styczniu i lutym, a jej zwycięzca otrzyma prawo gry w barażu o wyższą klasę rozgrywek. Liderem na dzień dzisiejszy jest drużyna Konie Mechaniczne Zgierz.

Pozostając w Zgierzu, trwają tam popularne rozgrywki Hal-Kop. W tym roku bierze w nich udział 8 zespołów. Z roku na rok organizatorzy wprowadzają coraz więcej zasad futsalowych, co może jedynie cieszyć.

W styczniu wystartują zaś rozgrywki Halowej Ligi Biznesu im. Macieja Brauna. Tu, na pełnych futsalowych zasadach. Będzie to już czwarta edycja, w której planowo zagrać ma 12 zespołów. Zapisy trwają do końca roku, start już 6 stycznia. W głowie ogranizatorów tli się pomysł rozegrania playoff - turnieju dla czterech drużyn (2 najlepszych z Hal-Kop i Halowej Ligi Biznesu) - ciekawe na ile uda się to zrealizować.

Eliminacje Haliwego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim wyłoniły zwycięzcę w postawcici SAN Łódź. W pierwszej rundzie HPP zmierzą się oni z Politechniką Gdańską. AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź pojedzie zaś do Unisławia, by zagrać z tamtejszym Unisław Team. Obie drużyny powinny powalczyć o awans do kolejnej rundy.

Nie możemy zapomnieć również o Akademickich Mistrzostwach Polski, w których co roku Łódź jest liczącą się siłą.

W pobliskich miejscowościach również rozgrywane są ligi halowe. Najbliżej futsalu jest chyba łowicki ŁOLIF, który ma bodaj 5 poziomów rozgrywkowych i zrzesza 500 zawodników. Łódzkie amatorskie środowisko piłkarskie, a także lokalne łódzkie firmy mają się od kogo uczyć.

Poza seniorską odmianą piłki halowej, nie można zapomnieć również o młodzieży. We współpracy z Malwee Łódź, swoje drużyny w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu wystawiły Łódzka Akademia Futbolu (U14) oraz WNS Szkoła Gortata (U16 - nadal liczy się w grze o awans do finałów). Prym w ilości wystawianych drużyn wiedzie bezsprzecznie Hurtap Łęczyca startujący we wszystkich kategoriach wiekowych (ponadto był to organizator finałów MMP U20).

Poza tym łódzkie poszczycić się może organizacją Futsal Młodej Ekstraklasy - cyklu turniejów propagujących futsal dla dzieci roczników 2006-2009.

W styczniu ruszyć ma również druga edycja Młodzieżowej Ligi Futsalu dla roczników 2004-2005. 

Jak widać, bieżący sezon obfituje w wydarzenia futsalowe lub z futsalem w tle. Miejmy nadzieję, że to tendencja wzrostowa i tej widowiskowej dyscypliny będzie w Łodzi jeszcze więcej.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Seba napisał
    Przemku zapomniałeś również dodać, że dziewczyny z UKS SMS Łódź startują w turnieju eliminacyjnym MP futsalu do lat 14 :) a jak dobrze pójdzie za rok już we wszystkich kategoriach wiekowych :)

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości