Futsalowe derby województwa w Rzgowie!

Futsalowe derby województwa w Rzgowie!

W najbliższą sobotę o godzinie 12:00 w hali GOSTiR w Rzgowie rozegrany zostanie derobwy pojedynek pomiędzy Zawiszą WNS Malwee Rzgów, a FC10 Zgierz.

Zespoły przystąpią do meczu w odmiennych nastrojach. Zawisza odniósł pewne zwycięstwo na inaugurację, Zgierzanie z kolei musieli przełknąć gorycz porażki w Sulejówku. Mecze futsalu, a zwłaszcza pojedynki derbowe, rządzą się jednak swoimi prawami. Niezwykle trudno będzie wskazać faworyta. 

Drużyny spotykały się dotychczas dwukrotnie na pierwszoligowym froncie. W ubiegłym sezonie, występujący wówczas pod nazwą Koni Mechanicznych zgierski zespół wygrał 3:0. W rewanżu, rozgrywanym w łęczyckiej hali, górą byli zawodnicy WNS Malwee, wygrywając 3:2.

Kluby spotkały się kilkukrotnie podczas potyczek sparingowych przed sezonem 2019/20. Także w nich, raz wygrał Rzgów, a raz Zgierz. Zapowiada się zatem wyrównane i emocjonujące widowisko.

Do atutów naszych rywali z pewnością należeć będą umiejętności indywidualne zawodników. Każdy z podopiecznych grającego trenera Marcina Karasińskiego dysponuje mocnym i celnym strzałem. Zasieki obronne Zawiszy będą musiały się mieć na baczności.

Gracze Michała Wyszkowskiego nie przystąpią jednak do meczu bez swoich walorów. Doświadczenie oraz zgranie wydają się być plusami po stronie drużyny ze Rzgowa. Miejmy nadzieję, że kolektyw zawodników będących dłużej w kadrze, da przykład nowym jednostkom w szeregach Zawiszy. 

Lista powołanych na ten arcyważny mecz zostanie opublikowana na naszym facebook'owym profilu. Zachęcamy do dołączania do wydarzenia  na Facebook'u -> KLIKAJĄC TUTAJ!

Do zobaczenia na hali! 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości