Liga grała, Zawisza sparował...

Liga grała, Zawisza sparował...

W miniony weekend odbyła się piąta kolejka spotkań 1 Polskiej Ligi Futsalu. Tak samo jak w poprzednich czterech, nie grała Pogoń 04 Szczecin oraz jej rywal. Tym rywalem był tym razem Zawisza WNS Malwee, który rozegrał w zamian spotkanie sparingowe z drużyną Teqball Club Podkowa Leśna.

O godzinie 16:15 w hali GOSTiR rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Mecz ten był doskonałą okazją do pokazania się zawodnikom, którzy zbyt wielu minut na placu gry w tym sezonie nie spędzili. Wśród powołanych Krzysztof Mitera w bramce, młodzieżowiec Petro Chopyk, czy wracający po urazach Przemysław Młudzik, Rafał Pawłowski i Mateusz Sobczak.

Wolne między innymi mieli tego dnia Pedro Victoria, Emil Młynarczyk, Damian Radowicz, Wojciech Magnus i Krystian Pomykała. Zabrakło również bramkarzy: Martyna Olejnika i Olka Dakhiny.

Przyjezdni z Podkowy Leśnej wystartują w tym sezonie w 2 Polskiej Lidze Futsalu, w grupie mazowieckiej. Jest to zespół "surowy" futsalowo. Drzemie w nich jednak spory potencjał, a do atutów z pewnością zaliczyć można bardzo szybkie przejście z obrony do ataku. Teqball Club próbuje także swoich sił w grze z wycofanym bramkarzem.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Ostatecznie, po trzech 20-minutowych tercjach, Zawisza zwyciężył 9:4. Gole dla Rzgowa zdobywali: Młudzik, Sobczak (2), Ferreira, Wasiak, gol samobójczy, Chopyk (2), Sztaba.

Ze swojej postawy szczególnie zadowolony może być Krzysztof Mitera, który momentami wyprawiał w bramce cuda. Mecz pokazał, że współpraca w obronie to nadal słabszy punkt Zawiszy. Swój wpływ na taki stan rzeczy miał z pewnością brak zgrania i/lub doświadczenia niektórych zawodników. Nagranie z meczu posłuży z pewnością jako ciekawy materiał do analizy dla trenera Wyszkowskiego.

...

Zawisza pauzował, pozostali jednak rozgrywali swoje ligowe mecze. Poniżej krótki przegląd zdarzeń z pierwszoligowych parkietów:
 

LZS Dragon Bojano 4:4 AZS UG Gdańsk Futsal Derby Pomorza na remis. Dragon jak zawsze mocny u siebie. Gdańsk gubi punkty drugi raz w tym sezonie.
Zawisza WNS Malwee Rzgów - : - Pogoń 04 Szczecin Mecz się nie odbył. Coraz mniejsze szanse na to, że Pogoń 04 w ogóle wystartuje w rozgrywkach...
Team Lębork 6:6 KS Futsal Oborniki Mecz na szczycie zakończony remisem. Dwanaście goli - było co oglądać. Oborniki tracą po tym meczu status lidera rozgrywek. 
KS Gniezno 7:4 FC 10 Zgierz Dantejskie sceny, trzy czerwone kartki i pierwsze trzy punkty dla Gniezna. 
Victoria Sulejówek 5:7 TAF Toruń W Sulejówku jak zawsze multum bramek. Tym razem TAF przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce meczu.
KS Futsal Piła 1:6 AZS UW Warszawa My tu "gadu-gadu" a Warszawa po cichutku zameldowała się na szczycie tabeli. Cztery mecze i cztery zwycięstwa - czyżby zrodził się nowy kandydat do awansu?

Na następne ligowe spotkanie Zawiszy musimy poczekać. Za tydzień bowiem przerwa na mecze Reperezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Świata. 3 listopada w Toruniu, podopieczni Michała Wyszkowskiego zmierzą się z nabierającym ligowego rozpędu TAF-em. Bądźcie z nami!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości