Liga Halowa K+M Sport im. Macieja Brauna: Wystartowaliśmy!

W dniu dzisiejszym byliśmy świadkami pierwszych potyczek w Lidze Halowej K+M Sport im. Macieja Brauna. Oceniwszy poziom drużyn, jak i umiejętności samych zawodników, jedno jest pewne... Będzie się działo!

Na inaugurację rewelacja poprzedniego sezonu Amuss mierzyła się z solidną ekipą Fajnych. Był to jeden z tych szalonych meczów, które pamięta się dość długo. Ekipa Michała Domowicza prowadziła już pięcioma bramkami, a w ostatniej minucie meczu musiała drżeć o końcowy wynik. Ostatecznie Fajnym zabrakło jednej bramki, by ich pogoń zakończyła się remisem.

Następnie, na placu gry pojawiły się drużyny Saints i Husarii Łódź. Obie drużyny pokazały dużo jakości indywidualnej, a także, zaangażowanie na wysokim poziomie. Ostatecznie górą "Święci", którzy długo przegrywali 0:1, jednak ich konsekwencja przyniosła skutek. Mecz był wyzwaniem dla sędziów, nie brakowało bowiem "stykowych" sytuacji. Co, do Husarii, to jeśli uzupełnią skład o 2-3 zawodników, z pewnością napsują krwi niejednemu rywalowi.

Feniks PSA Łódź zdobył 3 punkty w meczu z Portem Lotniczym Łódź. W drużynie Feniksa nie brakowało nazwisk związanych w przeszłości z łódzkim futsalem (występy w Soccer Calcio, czy Malwee), jednak w ich grze było sporo niefrasobliwości i przy odrobinie koncentracji "Lotnicy" mogli pokusić się o jedną, czy dwie bramki więcej.

W pojedynku debiutantów, Martlift ograł dość wyraźnie Namaszczonych Undertakersem. W poczynaniach tych drugich zabrakło konsekwencji i należytej koncentracji. Jeśli poprawią te elementy, powinni odnotować lepsze wyniki. Martlift zaś zostaje pierwszym liderem i wydaje się, że z każdym meczem, wraz z przyzwyczajeniem się do specyfiki gry na hali, powinni prezentować się stabilniej.

Na zakończenie mecz, który był poniekąd osłodą dzisiejszych zmagań. Naprzeciw siebie NFC (ze sporą "dawką" ekipy Flying Dragons sprzed dwóch sezonów) i Włókniarz Pabianice z Piotrkiem Maślakiewiczem (odpowiedzialnym w poprzednich latach za takie ekipy jak GKS Ksawerów, czy Apacze). Obie drużyny dysponowały składem o sporej jakości piłkarskiej i mecz do samego końca stał na wysokim poziomie. Wynik 3:0 dla NFC. Należy jednak pamiętać, że trzy gole w futsalu to wcale nie tak wiele. Obie drużyny powinny walczyć o górne rejony tabeli.

Pauzował natomiast obrońca tytułu. AZS WSIU Malwee w ubiegłorocznych rozgrywkach nie stracili choćby punktu, jednak w tym roku o zwycięstwa nie powinno już być tak łatwo. Zapowiada się fascynujący sezon!

Stawkę (wobec nieobecności AFx Alufinish) uzupełni jeszcze jedna ekipa. Na to miejsce są dwie chętne drużyny. Najpóźniej we wtorek potwierdzimy oficjalnie kto dołączy do zmagań.

Na stronie dostępny jest już komplet wyników i lista strzelców. Nagrania video niebawem pojawią się na naszym facebook'owym profilu!

TABELA

LISTA STRZELCÓW

Kolejne mecze już 21 i 22 stycznia, zapraszamy!