MMP U-20: Progres bez awansu

11 listopada 2014 roku, nasi młodzieżowcy udali się do Gliwic na turniej półfinałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Zespół istniejący od roku miał okazję przekonać się w jakim miejscu się znajduje oraz na własne oczy zobaczyć dokąd należy dążyć.

Rywale to ścisła czołówka polskiego futsalu, zarówno w wersji seniorskiej, jak i wielokrotni medaliści kilku kategorii wiekowych. To po ich stronie było doświadczenie, ogranie, lata pracy stricte pod kątem futsalu. Dlatego też nie było lepszego miejsca na naukę.

Nasi chłopcy (w zasadzie mogący wciąż grać w kategorii U-18, a niektórzy nawet w U-16) rozegrali trzy wyczerpujące spotkania, podczas których zostawili serca na placu gry. Tego dnia dali z siebie wszystko, co mieli obecnie do zaoferowania.

Pod nieobecność dwóch kluczowych zawodników Pawła Hurnika i Damiana Oseta, ze świetnej strony zaprezentowali się młodzi zmiennicy. I choć zabrakło jakości w kreowaniu gry, nie brakło charakteru w walce o każdą piłkę. Honorowe trafienie zaliczył dostający szansę na grę w drużynie seniorskiej Michał Śnieć.

Ci, będący blisko drużyny doskonale wiedzą, jaki progres został osiągnięty względem początków zajęć i miejmy nadzieję, że ten postęp nie zwolni swego tempa.

Organizatorom gratulujemy świetnej imprezy i wspaniałej futsalowej hali sportowej. Rywalom zaś bardzo wysokiego poziomu sportowego.

Ave Malwee!

SKRÓTY VIDEO