Wygrana w Obornikach, dublet Pomykały!

Wygrana w Obornikach, dublet Pomykały!

W minioną sobotę, o godzinie 16:00 zawodnicy WNS Malwee Łódź wybiegli na parkiet w Obornikach. Piastujący czwartą lokatę w tabeli gospodarze byli oczywistym faworytem spotkania. 

Podopieczni Michała Zawadzkiego, pomimo braków kadrowych, nie zamierzali tanio sprzedać skóry. W pierwszej odsłonie KS Futsal Oborniki przeważał, jednak na prowadzenie wyszli goście. Interwencja Tomasza Sztaby w defensywie zaowocowała kontrą, w której oko w oko z bramkarzem stanął Krystian Pomykała. Nasz kapitan z dużym spokojem wykończył akcję i było 0:1.

Miejscowi dążyli do wyrównania. Sporo rotując, zdołali "uśpić" defensywę WNS-u dwukrotnie i zdobyli dwa gole. Do szatni zawodnicy udali się zatem przy wyniku 2:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Malwee. W przeciągu niespełna dwóch minut, bramki zdobyli Pomykała i Wróblewski. Gole te dodały skrzydeł przyjezdnym, którzy stworzyli sobie co najmniej kilka okazji do podwyższenia wyniku. 

Nieskuteczność jednak zemściła się i to KS Futsal Oborniki trafił na 3:3. Od tego momentu byliśmy świadkami wymiany ciosów na placu gry. Ten decydujący, zadał Tomasz Sztaba po indywidualnej akcji. 

Przy stanie 3:4, gospodarze wycofali bramkarza. Wynik jednak nie uległ zmianie i WNS Malwee zanotowało szóstą wygraną w rundzie wiosennej, gwarantując sobie 8 lokatę na koniec sezonu.

Ostatni mecz w kampanii 2018/19 odbędzie się w hali OSiR Angelica, 27 kwietnia o godzinie 18:00. Rywalem KS Gniezno. Bądźcie z nami - zakończmy ten historyczny sezon kolejnym zwycięstwem! 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości