HLB: Lek Novartis górą w hicie kolejki

W niedzielę 21 stycznia, byliśmy świadkami kolejnych czterech spotkań w ramach Halowej Ligi Biznesu K+M Sport im Macieja Brauna.

Pierwsi na placu pojawili się zawodnicy Amuss i Fajnych. Ci pierwsi potwierdzili swoje wysokie aspiracje oraz bardzo dobrą formę. Od porażki w swoim pierwszym meczu, Amuss odnotował same zwycięstwa i przybliża się do miejsca w TOP4. Fajni, pomimo dużego zaangażowania, wciąż nie poukładali swojoej gry na tyle by zdobyć punkty. Potencjalnie wydaje się jednak, że to kwestia czasu.

Drugi mecz tego dnia to starcie liderującego Zynderka z Portem Lotniczym Łódź. "Lotnicy" pomimo sporych braków kadrowych odnotowali bardzo przyzwoity mecz. Ich forma z pewnością rośnie i choć o TOP4 będzie ciężko to w drugiej grupie playoff mogą namieszać. Zynderek zaś notuje kolejną wygraną i jest zdecydowanym faworytem, by do playoff przystąpić z pierwszego miejsca.

Po chwili, pierwszy raz w tym sezonie zobaczyliśmy w akcji zespół Saints. "Święci" mierzyli się z Lek Novartis Stryków i było to zdecydowanie mecz kolejki. Zderzenie bardzo ofensywnie grającej ekipy Saints z bardzo dobrze poukładaną drużyną Novartis zaowocowało wyrównanym pojedynkiem, w którym losy ważyły się do ostatniej minuty. Tym razem górą był Lek i było to bardzo ważne zwycięstwo z drodze do TOP4.

Saints nadganiali tego dnia braki z poprzednich kolejek i mierzyli się z Portem Lotniczym. W bramce "Lotników" stanął zmagający się z urazem Kamil Gnieciak i spisywał się bardzo dobrze przez długi okres trwania meczu. Gole Radosława Brzozowskiego dwukrotnie niwelowały prowadzenie "Świętych". Ostatecznie jednak Saints przełamali przeciwnika i zapisali swoje pierwsze punkty. Port Lotniczy Łódź zagrał jeszcze lepsze spotkanie niż to z Zynderkiem i tylko żal, że brakowało im zasobów ludzkich w ten weekend.

Zawodnik weekendu: Przemysław Nowiński (Lek Novartis Stryków)

Komplet wyników:

Amuss - Fajni.pl 10:3
FC Zynderek - Port Lotniczy Łódź 14:4
Saints - Lek Novartis Stryków 2:4
Port Lotniczy Łódź - Saints 3:9

Pozycja Nazwa klubu M Pkt Bramki zdobyte Bramki stracone Z R P Mecze bezpośrednie
1 FC Zynderek 6 16 40 12 5 1 0
2 Amuss 5 12 38 16 4 0 1