Puchar Ligi K+M Sport: Zwycięski Zynderek!

Warto było przybyć na trybuny hali Anilany w minioną niedzielę. Ukoronowaniem rozgrywek Ligi Halowej K+M Sport im. Macieja Brauna, był coroczny turniej o Puchar Ligi K+M Sport.

W zawodach byliśmy świadkami wielu świetnych i zaciętych spotkań, a wysoki poziom wymieszany z piknikową atmosferą przyniósł wiele emocji.

W fazie grupowej tryumfowali faworyci, ale trzeba podkreślić, że o zwycięstwa z Malwee 09, Portem Lotniczym Łódź czy Fajnymi.pl nie było im łatwo.

W półfinałach pary stworzyli Zynderek z AFx Alufinish oraz AZS WSIU Malwee z Amuss. Oba spotkania miały niesamowitą dramaturgię i oba zakończyły się bramkowymi remisami. Kolejno 1:1 i 2:2.

W konkursach rzutów karnych górą tym razem byli zawodnicy Zynderka i Amuss, którzy to stworzyli również świetny spektakl w finale. W niezwykle wyrównanym pojedynku o wygranej zadecydowała tak naprawdę dopiero bramka na 2:0 dla Zynderka. Do tego momentu tytuł był sprawą otwartą, jednak prawdopodobnie najlepszy tego dnia zawodnik w hali Anilany, Igor Sobalczyk, odebrał nadzieję goniącej wynik ekipie Amuss. Tym samym Zynderek do trzeciego miejsca w lidze dołożył Puchar Ligi K+M Sport.

(Zwycięskiego gola zdobywa Igor Sobalczyk)

W międzyczasie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami od firmy Tołpa, będącej partnerem rozgrywek. Łączna wartość rozdanych kosmetyków przekroczyła 28 tysięcy złotych!

Nasz sponsor tytularny również zapewnił rewelacyjne nagrody. Okazałe puchary za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz oczywiście Puchar Ligi K+M Sport, uzupełniliśmy wyróżnieniami indywidualnymi oraz Bonami Towarowymi dla najlepszych drużyn. I tak, bon o wartości 600zł wywalczyła drużna Zynderek (3 miejsce). 800zł przypadło wicemistrzom, czyli AFx Alufinish, a równowartość 1000zł została złożona na ręce tryumfatora rozgrywek AZS WSIU Malwee.

Wyróżnienia indywidualne jak co roku nie były sprawą łatwą. Warto nadmienić, że między słupkami w lidze widzieliśmy tak uznanych fachowców jak Sebastian Bielichowski, czy Dariusz Słowiński. Organizatorzy jednak, w myśl idei promowania zawodników, którzy przede wszystkim windują poziom swoich drużyn, postanowili tytuł najlepszego bramkarza rozgrywek przyznać golkiperowi Fajni.pl - Tomaszowi Arkusińskiemu W wyniku uznania oprócz statuetki zawodnik otrzymał buty firmy Joma ufundowane naturalnie przez firmę K+M Sport.

Najlepszym strzelcem, i tu nie było żadnej tajemnicy, został Adrian Konopski z AZS WSIU Malwee, który ustrzelił dokładnie dwa razy tyle bramek, co rozegrał spotkań (18 goli). "Konopa" otrzymał kolejne buty Jomy oraz pamiątkową statuetkę.

Wybór najbardziej wartościowego gracza, to chyba najtrudniejsze zadanie z jakim musieliśmy się zmierzyć w tym roku. Wśród zawodników występujących w hali Anilany widzieliśmy byłych i obecnych reprezentantów Polski, obecnych i byłych zawodników Futsal Ekstraklasy i I Ligi Futsalu. Największą wartość i tytuł MVP zdecydowaliśmy się przyznać Dawidowi Rudnickiemu (AFx Alufinish), którego regularność w zdobywaniu bramek pomogła "Alu" systematycznie odrabiać straty z początku sezonu i ostatecznie wskoczyć na drugie miejsce w tabeli. Dla niego oczywiście również znalazła się statuetka i nowiutkie buty Jomy.

Wszystkim nagrodzonym jak i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy. Sprawiliście, że poziom rozgrywek był naprawdę wysoki i mamy nadzieję, że tendencja wzrostowa w tej kwestii zostanie utrzymana również za rok. Do zobaczenia!