Akademicki Mistrz Polski sprawdzi formę Łodzian

Od ponad tygodnia trwają przygotowania do nadchodzącego sezonu. Zawodnicy realizują nakreślony plan przygotowań, póki co pracując indywidualnie. W najbliższy czwartek i piątek podopieczni Michała Zawadzkiego spotkają się już na wspólnych treningach w hali.

Na zakończenie tygodnia zaś, czeka sparing z Akademickim Mistrzem Polski, drużyną AZS UW Warszawa (w sobotę o godzinie 10:00, w hali OSiR Angelica) - wstęp wolny.

Na chwilę obecną trudno przewidzieć jaką kadrą na to spotkanie dysponować będzie trener Malwee. Przestaje być tajemnicą, że Martyn Olejnik oraz Tomasz Sztaba okres przygotowawczy spędzą w drużynie wicemistrza Polski, Gatty Active Zduńska Wola. To czy pozostaną w drużynie z Łodzi na kolejny sezon będzie zależało od decyzji trenera "Kocurów" jak i samych zawodników.

Alex Dakhina wraca do treningów z łódzkim team'em we wrześniu (obecnie trenuje z zespołem I Ligi Futsalu na Ukrainie). Tym samym o miejsce w bramce w najbliższym czasie rywalizować będą Szymon Michniewicz i Wiktor Werner. Klub pracuje też nad wzmocnieniem tej pozycji.

Trwają także prace nad kolejnymi wzmocnieniami. Sztab szkoleniowy bacznie przygląda się łódzkiemu środowisku.

W planach jest również włączenie do treningów kilku zawodników z sekcji młodzieżowych WNS Szkoły Gortata.