Pierwszy sparing Malwee na plus

W sobotnie przedpołudnie zespół Malwee rozegrał mecz sparingowy z AZS UW Warszawa. Spotkanie było jednym z elementów okresu przygotowanego do rozgrywek 1PLF.

"Zawodnicy od początku sierpnia indywidualnie realizowali przygotowane plany treningowe, natomiast w czwartek i piątek odbyły się pierwsze treningi w hali gdzie zespół pracował nad wytrzymałością.

Rozegrane spotkanie, z czołowym zespołem zaplecza ekstraklasy, było kolejną jednostką treningową. Głównym celem było przygotowanie fizyczne, gdzie czynnikiem motywujacym do wytężonej pracy był tym razem przeciwnik. Wynik był sprawą drugorzędną, ale oczywiście wygrana 5:4 bardzo cieszy" - powiedział trener Michał Zawadzki.

Z podstawowego składu z poprzedniego sezonu wystąpiło 6 zawodników, resztę stanowili zawodnicy który wchodzą do zespołu. Z różnych przyczyn nie wszyscy rozpoczęli treningi, ale liczymy że do końca sierpnia kadra będzie skompletowana. Bardzo dobrze w meczu pokazali się wracający po rocznej przerwie 18-letni Paweł Hurnik oraz ściągnięty w tym sezonie czołowy zawodnik boisk playareny Dawid Acela.

Mecz rozegrano w formule 3 tercje po 30 minut. W łódzkiej drużynie zagrali tego dnia: Werner, Michniewicz - Wasiak (C), Pawłowski, Olczak, Hurnik, Acela, Młynarczyk, Magnus, Pomykała, Uczciwek, Wyszkowski.

AZS WSIU Malwee Łódź - AZS UW Warszawa 5:4

Gole: Hurnik, Magnus, Acela, Wasiak, Olczak.