Awans do 1/16 HPP i przegrana w lidze

Początek roku mija pod znakiem intensywnych prac, zarówno organizacyjnych jak i podczas treningów pierwszego zespołu.

W 2019 roku zdążyliśmy rozegrać kilka sparingów i dwa spotkania w oficjalnych rozgrywkach.

Sparingi z drużyną AZS Politechniki Łódzkiej były świetną okazją do sprawdzenia wyćwiczonych wariantów. Był to też dobry moment, by bliżej przyjrzeć się zawodnikom aspirującym do gry w lidze. Trzy rozegrane mecze towarzyskie przyniosły wszystkie trzy możliwe rezultaty, a zatem zwycięstwo WNS-u, remis i wygraną PŁ.

W Pucharze Polski mierzyliśmy się z drużyną KoGo Mrągowo, która wygrała eliminacje HPP w województwie Warmińsko-Mazurskim. Mecz odbył się w świetnej atmosferze. Mniejsze miejscowości przyzwyczaiły nas już do pełnych trybun. Mrągowo spisało się świetnie i wypełniło halę po brzegi, a także wystawiło bardzo ciekawą, młodą drużynę.

Mecz, traktowany przez sztab szkoleniowy Malwee głównie jako kolejny test wariantów taktycznych, mógł się podobać zgromadzonej publiczności. Dopiero gol w ostatniej minucie meczu Marcina Skrydalewicza przesądził o tym, że w kolejnej rundzie zagrają podopieczni Michała Zawadzkiego. Wynik 3:2 to świetna promocja futsalu w tamtym regionie. WNS Malwee życzy działaczom z Mrągowa powodzenia w dalszym rozwoju dyscypliny w ich mieście.

Powrót na pierwszoligowy front okazał się bardzo nieudany. Wyżej notowany przeciwnik z Kartuz wygrał zdecydowanie i zasłużenie. Brakowało przede wszystkim koncentracji przy stałych fragmentach gry gospodarzy. Cieszą natomiast bramki zdobywane po zastosowaniu ćwiczonych wariantów. Wynik podbiły samobójcze trafienia, które nie przystoją juniorom. Po krótce: multum pracy wciąż przed drużyną.

Cały czas szykowane są zmiany organizacyjne w klubie i miejmy nadzieję, że efekty tych prac wpłyną pozytywnie na zespół i pomogą w walce o pozostanie w lidze na kolejny sezon. Pozostało jeszcze dziewięć spotkań i w każdym liczymy na ambitną postawę oraz jak największą liczbę zdobytych punktów. Najbliższe starcie już w niedzielę. Rywalem WNS-u Malwee będzie Dragon Bojano.