HPP: Byki wygrywają w Unisławiu!

W ramach 1/32 Halowego Pucharu Polski, podopiecznym Michała Zawadzkiego przyszło się mierzyć z Unisław Team.

Drużynę tę pamiętamy z czasów występów AZS WSIU Alimentury Malwee Łódź w grupie północnej I Ligi Futsalu (sezony 2014/15 i 2015/16). Wspomnienia zaś mamy bardzo dobre, bowiem w czterech rozegranych meczasch ligowych udało się zdobyć 10 punktów na 12 możliwych.

Warto nadmienić, że to właśnie w Unisławiu odnieslismy swoje pierwsze w historii pierwszoligowe zwycięstwo.

Tym razem jednak nie do końca wiadomo było, na jakim poziomie są rywale. Wszak minęły już dwa lata od ostatniej potyczki i oba zespoły są w zupełnie innym miejscu.

Łodzianie pomimo sporej przerwy w rozgrywaniu meczów o stawkę (ostatni mecz ligowy rozegrali 9 grudnia) pokazali, że forma z ostatnich potyczek (3:3 w Gliwicach, 8:2 z Nowinami w Łodzi) to bardziej fala wznosząca, niż przypadkowe zdobycze. W Unisławiu, byli przede wszystkim skuteczni, dzięki czemu mecz ani razu nie wymknął się spod kontroli.

Niezłe zawody rozegrał Emil Młynarczyk, a także Bartłomiej Krysiak. Nie zawiedli po raz kolejny pivoci, którzy zdobyli trzy z pięciu bramek. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2, co dało przepustkę do 1/16 Halowgo Pucharu Polski. Jest to, swoją drogą, historyczne osiągnięcie AZS WSIU Alimentury Malwee Łódź.

W następnej rundzie łódzki zespół zmierzy się z ekstraklasowym FC Toruń. I choć o trudniejszego przeciwnika było w losowaniu cieżko, to klub jest zadowolony, że przyjdzie mu zagrać z tak uznaną marką.

Wstepny termin 1/16 HPP to 27-28 stycznia, jednak ze względu na zgrupowanie Reprezentacji Polski przed finałami Euro 2018, mecz zostanie rozegrany w innym terminie.