I PLF: 3 punkty zostały w Łodzi!

W sobotni wieczór w hali przy ul. Rzgowskiej po raz pierwszy w tym sezonie Malwee zdobyło punkty ligowe. Trzy „oczka” zostały w Łodzi za sprawą zwycięstwa nad Remedium Pyskowice 5:3.

Już od samego początku meczu obie drużyny miały swoje szanse, ale ani jednym ani drugim nie udało się umieścić piłki w bramce.

Pierwszą sytuację zgatunku stuprocentowych zmarnowali goście, ato ze względu nato, żenaposterunku bramki Malwee stał dobrze dysponowany Dakhina.

W 10. minucie po świetnej kombinacyjnej akcji łodzian byliśmy świadkami pierwszego gola wtym spotkaniu. Krysiak zagrał do Trzcinki, a ten piętką odegrał do Pomykały i napastnik Malwee pokonał golkipera gości płaskim strzałem.

W 12. minucie łodzianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Gola dla Malwee zdobył Paweł Hurnik po indywidualnej akcji.

Radość z dwubramkowego zwycięstwa nie trwała jednak długo. 60 sekund później, po zagraniu ręką Krysiaka, sędzia podyktował rzut karny, który został dobrze wykorzystany przez przyjezdnych.

Po strzeleniu gola kontaktowego goście ruszyli w kierunku bramki Malwee i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystali w17. minucie i tym samym doprowadzili do remisu.

Odpowiedź Malwee nastąpiła błyskawicznie. Zaledwie około trzydzieści sekund później nalistę strzelców wpisał się Mikołaj Trzcinka.

Przed końcem pierwszej części gry goście mieli jeszcze kilka szans na doprowadzenie do remisu, ale zabrakło im skuteczności.

W 23. minucie, czyli chwilę po przerwie, prowadzenie łodzian podwyższył Paweł Szymańczuk, a 3 minuty później po raz kolejny po pięknej kombinacyjnej akcji Malwee piłka znalazła się w bramce przyjezdnych. Strzelcem gola został Emil Młynarczyk.

W 28. minucie niewidoczni w drugiej połowie zawodnicy z Pyskowic zdobyli swojego trzeciego gola w tym spotkaniu.

Trzy minuty przed końcem meczu goście, w celu odrobienia strat, wycofali swojego bramkarza, a w jego miejsce wprowadzili kolejnego gracza z pola.

Taka taktyka przyniosła im jedynie przedłużony rzut karny, który świetnie obronił Dakhina.

W dalszej części gry wynik nie uległ już zmianie i łodzianie mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Zdobyte trzy punkty Malwee zadedykowało nie tylko kibicom, ale również wszystkim, którzy wierzyli w sukces łodzian. Szczególne podziękowania należą się firmie Alimentura Polska Piotr Bałaban, która od samego początku sezonu bardzo mocno angażuje się w pomoc dla Malwee.

AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź Futsal Team – Remedium Hybryd Novitech Pyskowice 5:3 (3:2)