I PLF: Sięgnąć po pierwsze punkty!

W najbliższą sobotę, w hali OSiR Angelica przy ul. Rzgowskiej 17a, AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź podejmie Remedium Hybryd Novitech Pyskowice. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 - wstęp wolny!

Podopieczni Michała Zawadzkiego liczą na przełamanie i pierwsze ligowe punkty. Po pięciu starciach z czołowymi drużynami grupy południowej I Ligi Futsalu, przyszła pora na starcie z rywalem, który do tej pory również za wiele nie ugrał (jeden remis oraz cztery porażki).

Takie mecze rządzą się swoimi prawami. Naprzeciw siebie staną bowiem ekipy mocno zmotywowane, by przełamać złe serie i oddalić od strefy spadkowej. Zapowiada się zacięty pojedynek i wiele emocji.

Team z Pyskowic jest w mocnej przebudowie, gdzie sięgnięto po wielu młodych zawodników. Wpływ na wyniki może mieć fakt, że drużyna dopiero zbiera doświadczenie. Malwee także wprowadza do składu nowych graczy (do kadry dołączyli Kamil Kajetaniak i Paweł Szymańczuk. Patryk Sekuła zadebiutował w spotkaniu w Brzegu) i gra Łodzian w pewnym stopniu dopiero się "zazębia".

Do składu na sobotni mecz powraca pauzujący za kartki Bartłomiej Krysiak. Nie wiadomo jednak jakich piłkarzy będzie mieć do dyspozycji trener Zawadzki. Kilku zawodników narzekało na urazy po niedzielnym meczu. Treningi w tygodniu zweryfikują ich stan zdrowia.

Dotychczas z Remedium Pyskowice Łodzianie mierzyli się dwukrotnie i dwukrotnie padł remis (5:5 w Pyskowicach, 2:2 w Łodzi). Można po tym wnioskować, że bramek w sobotnim meczu nie zabraknie. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie!