I PLF: Czwarty mecz bez porażki!

W arcyważnym spotkaniu, które miało ogromny wpływ na układ wdolnej części tabeli, Malwee ostatecznie zremisowało z Berlandem Komprachcice 6:6.

Pierwsza część gry od samego początku była bardzo wyrównana. Obie ekipy dążyły do tego, aby jak najszybciej strzelić gola.

Sztuka ta najpierw udała się gospodarzom, którzy wyszli na prowadzenie po bramce Kamila Wasiaka.

Chwilę później żółtą kartką ukarany został Emil Młynarczyk, a za dyskusję zarbitrem, prowadzący spotkanie zdecydował się pokazać mu czerwony kartonik.

Goście świetnie wykorzystali ten fakt i szybko zdobyli dwa gole, dzięki którym wyszli na prowadzenie.

Malwee jednak równie szybko zdołało wyrównać. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Sobczak.

Przyjezdni jednak nie zrezygnowali z ofensywnej gry iw 12. minucie dwukrotnie trafili do bramki, której strzegł Kamil Kajetaniak.

Chwilę później tym samym odpowiedziało Malwee. Kibiców zgromadzonych w hali najpierw ucieszył ponownie Kamil Wasiak, a później do bramki gości trafił Przemysław Olczak.

Pięć minut przed końcem Malwee ponownie wyszło naprowadzenie. Tym razem to najskuteczniejszy zawodnik łodzian, czyli Krystian Pomykała, zdobył swojego kolejnego gola w rozgrywkach 1PLF.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami jeszcze dwóch bramek. Najpierw goście wyrównali, ale tuż przed przerwą Krystian Pomykała ponownie wyprowadził Malwee na prowadzenie.

W drugiej części gry nie obejrzeliśmy już tyle bramek, aleto nie oznacza, że zespoły broniły się przed utratą kolejnych goli. Sytuacja była wręcz przeciwna, ponieważ obie drużyny stwarzały sobie dogodne szanse.

Przełamanie nastąpiło dopiero minutę przed końcem. Drużyna z Komprachcic przeprowadziła świetną akcje, dzięki której rezultat spotkania uległ zmianie.

Mimo szaleńczych ataków w końcówce łodzianie nie zdołali już zdobyć kolejnego gola.

Zespół Michała Zawadzkiego w tym starciu stracił cenne dwa punkty, ale nadal zachował jeszcze szansę na utrzymanie się w lidze. Następne spotkanie już wnajbliższą sobotę w hali OSiR Angelica przy ul. Rzgowskiej 17a.

AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź – Berland Komprachcice 6:6 (6:5)