Michał Zawadzki: Celem zespołu z pewnością jest zrobić kolejny krok sportowy

Malwee.pl - W niedzielę w Tychach rozpoczniecie zmagania w I Lidze Futsalu. Jakie cele stawia Pan przed zespołem w tym meczu, jak i w całym sezonie?

Michał Zawadzki - W niedzielę rozpoczynamy kolejny sezon 1PLF. Dla zespołu będzie to sezon, w którym na pewno podniesiemy poziom organizacyjny. Jest to związane z nowymi partnerami klubu. Z pewnością dadzą spokój finansowy dla podstaw funkcjonowania.
Każdy mecz w tej lidze, od pierwszego do ostatniego spotkania, będzie z pewnością zacięty. Takiego meczu też się spodziewam w niedzielę. Mecze wyjazdowe zawsze są trudniejsze z uwagi na odległości jakie dzielą kluby, ale postaramy się nawiązać walkę z dużo bardziej doświadczonym przeciwnikiem i powalczyć o pierwsze punkty w sezonie.
Celem zespołu z pewnością jest zrobić kolejny krok sportowy i ulokować się na koniec sezonu w górnej części tabeli. Nie mniej wciąż jesteśmy zespołem zbierającym doświadczenie. Co prawda zrobiliśmy krok w przód, ale rywale również go zrobili, co dodatkowo motywuje i sprawi, że liga będzie zacięta.

Malwee.pl - Jak wygląda sytuacja kadrowa? Jest Pan zadowolony z personaliów, czy planowane są jeszcze wzmocnienia?

Michał Zawadzki - Sytuacja kadrowa zespołu jest dość stabilna i głównym celem było utrzymanie zawodników, którzy w poprzednim sezonie utrzymali zespół na zapleczu ekstraklasy. Nie udało się tego do końca zrealizować, ale na miejsce zawodników, którzy nie będą z nami grali w tym sezonie, jak Olejnik czy Nowak doszli doświadczeni zawodnicy, którzy jestem pewien, dadzą dodatkową jakość w grze obronnej zespołu.

Kadra zespołu jest wciąż otwarta, ale regularne treningi zawodników oraz występy w 1 PLF powodują, że nie jest już tak łatwo wejść do pierwszego zespołu AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź
Malwee.pl - Dziękuję i życzę powodzenia w najblizszym meczu.