I PLF: 15 goli w Tychach

Aż piętnaście bramek zobaczyli kibice zgromadzeni w hali przy ul. Piłsudskiego w Tychach. Niestety, większość z nich była dziełem gospodarzy, którzy zasłużenie zdobyli 3 punkty na inaugurację rozgrywek.

O brakach kadrowych w zespole Michała zawadzkiego można by napisać osobny artykuł, co nie zmienia faktu, że na Śląsku wciąż o punkty walczyło 11 zawodników.

Łodzianie, którzy od kilku tygodni pracują nad nowym systemem gry, wciąż mają wiele nauki przed sobą. W pierwszej odsłonie brakowało co najmniej kilku podstawowych elementów. W oczy rzucała się bierna postawa w defensywie oraz brak tempa i czytelność gry ofensywnej.

Oczywiście, team stworzył sobie dwie, trzy bardzo dogodne sytuacje (a także uzyskał przedłużony rzut karny pod koniec pierwszej odsłony) do zdobycia gola, jednak piłka ani razu nie znalazła się w bramce Tyszan. Gospodarze grali z kolei bardzo konsekwentnie i wobec wspomnianej bierności łódzkiej defensywy, również skutecznie.

Wynik do przerwy pokazał jedynie, że w I Lidze Futsalu nie ma miejsca na brak koncentracji i/lub zaangażowania - 5:0 dla GKS Futsal Tychy.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły z dużą intensywnością, stosując wysoki pressing. Akcje Malwee w końcu nabrały nieco tempa, a podania za linię obrony zaczęły tworzyć problemy gospodarzom. Na samym początku jednak, dobrze zapowiadająca się akcja podopiecznych Michała Zawadzkiego, skończyła się kontrą i golem dla GKS-u.

Idąc jednak "cios za cios" drużyny stworzyły widowisko ciekawe dla kibiców, serwując kolejne gole. Szkoda, że Łodzianie swoje strzelanie rozpoczęli tak późno. W efekcie różnica bramek z pierwszej połowy została zachowana i mecz zkończył się wynikiem 10:5.

Gole dla Malwee zdobywali w tym meczu Krystian Pomykała, Kamil Wasiak (po dwie) i Mikołaj Trzcinka.

Klub Sportowy Gredar Futsal Team Brzeg 5:1 FC Remedium Hybryd Pyskowice

W najbliższą sobotę I Liga Futsalu zawita do Łodzi. O godzinie 19:00 naprzeciw AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź stanie faworyt rozgrywek. Już dziś serdecznie zapraszamy do hali OSiR Angelica na mecz z KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice.