Międzynarodowy turniej w Niemczech!

W ubiegły weekend, nasza drużyna wzięła udział w międzynarodowym turnieju futsalu w Schmelz (Niemcy).

Team udał się za naszą zachodnią granicę na specjalne zaproszenie klubu Warriors Saar, za które serdecznie dziękujemy.

Turniej nosił dumną niemiecką nazwę: Der 1. Internationale Risch Küchen Elektro Futsal Cup. Wzięło w nim udział 10 zespołów:

Team Japan, FC Portus Pforzheim, Saarauswahl Futsal, FC WR Youngsters, Balkan Fighters, Team Saarland, Warriors Orga, SG Wahlen/Losheim, Team Lebach oraz AZS WSIU Malwee Łódź.

W meczach trwających 2x12 minut zatrzymywanego czasu, podopieczni Michała Zawadzkiego odnotowali następujące wyniki:

Malwee - Team Japan 5-0 (Pomykała x 3, Krysiak, Wasiak)
Malwee - Saarland 2-4 (Olejnik, Trzcinka)
Malwee - FC WR Youngsters 2-3 (Pomykała x2)
Malwee - Saarauswahl Futsal 6-1 (Krysiak, Trzcinka, Wasiak x2, Acela, Pomykała)
Malwee - Warriors Orga 3-0 (Pomykała, Wasiak, Pawłowski)

Gdyby nie wąska kadra i kontuzje w trakcie turnieju (Pomykała, Wasiak, Trzcinka) można byłoby pokusić się nawet o zwyicestwo. Co ciekawe, zwycięzcą turnieju została drużyna Team Japan, która poległa w meczu z Malwee. Ostatecznie Łodzianie zajęli 5 miejsce i pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Turniej był doskonałą okazją na podtrzymanie rytmu treningowo-meczowego, a także do testowania nowych zawodników. W naszych barwach, po raz pierwszy zagrał Dawid Acela i zdobył jedną z bramek.

Zespół trenować będzie do końca czerwca. W lipcu uda się na Mistrzostwa Polski AZS w beach soccer. Okres przygotowawczy na sezon 2017/18 zaplanowano na sierpień.