HPP: SAN górą w derbach Łodzi

W minioną niedzielę, w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego, rozegrano mecz 1/32 Halowego Pucharu Polski.

Naprzeciw naszych zawodników stanęła ekipa SAN Łódź, będąca tryumatorem wojewódzkich eliminacji, które odbyły się w Łęczycy. Rywal, od lat dysponuje mocną kadrą, o czym świadczyć mogą sukcesy w Akademickich Mistrzostwach Polski. W kadrze m. in. Rachubiński czy Bielichowski - obaj z przeszłością w Futsal Ekstraklasie. Ponadto, zespół składa się z wyselekcjonowanych zawodników środowiskowych oraz z boisk "trawiastych".

Mecz był bardzo zaciętym widowiskiem i z pewnością przysporzył wielu emocji licznie zgromadzonej publiczności. Najgłośniej, drużynę Michała Zawadzkiego dopingowali chłopcy z Malwee WNS Szkoły Gortata, którzy na halę ChKS przybyli prosto z wygranych eliminacji MMP U-16.

Na trafienie gospodarzy, w pierwszej połowie udało się odpowiedzieć golem kapitana zespołu, Kamila Wasiaka. Żal natomiast niewykorzystanego przedłużonego rzutu karnego pod koniec pierwszych dwudziestu minut.

Po przerwie nie brakowało okazji po obu stronach. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, jednak Rafał Pawłowski, doprowadził do wyrównania.

Od tego momentu, mecz obfitował w korzystne sytuacje dla obu stron i tylko postawa obu bramkarzy sprawiła, że nie padło co najmniej kilku bramek. Niestety gol padł tylko jeden, dla gospodarzy. Po tej bramce, mimo starań nie udało się już "odgryźć" i to SAN Łódź awansował do dalszych gier.

Dla większości naszych graczy, był to bardzo intensywny weekend. Część zespołu z powodzeniem reprezentowała Uniwersytet Łódzki w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski, inni grali w Lidze Halowej K+M Sport im. Macieja Brauna. Na szczęście, na dwa tygodnie przed ligą, obyło się bez poważniejszych kontuzji.

4 lutego czeka nas spotkanie z GKS Futsal Tychy, na które już dziś serdecznie zapraszamy!