Treningi i mecze sparingowe WNS Malwee

Ostatnie trzy tygodnie odbfitowały w ciężkie jednostki treningowe oraz dużą ilość gier kontrolnych. Na treningach pojawili się zawodnicy aspirujący do gry w I Lidze Futsalu w nowym sezonie. Mecze sparingowe pokazują, że jeszcze wiele pracy zarówno przed nimi, jak i przed ich bardziej doświadczonymi kolegami.

"Drużyna pracować ma przede wszystkim nad grą w defensywie, natomiast nowe nazwiska w teamie zmuszają nieco trenera do powtórki z materiału opracowanego w trakcie poprzedniego sezonu. Mamy nadzieję, że ten mechanizm zatrybi jak najszybciej i będzie można pracować nad kolejnymi aspektami" - powiedział grający prezes Malwee, Przemysław Olczak.

Zawodnikami, którzy dołączyli do zespołu są dwaj Portugalczycy: Tiago Ferreira i Pedro Victoria, a także Aleksander Majerz i Emil Krawczyk.

Dotychczasowe mecze rozegrane przez team Michała Zawadzkiego:

vs. Gatta Active Zduńska Wola 2:9 (wyjazd)

Turniej o Puchar Prezesa Górnika Polkowice (wyjazd):

vs. KS Polkowice I 1:2

vs. KS Polkowice II 0:2

vs. Górnik Polkowice 0:1

vs. Konie Mechaniczne Zgierz 3:6 (dom)

vs. AZS UW Warszawa 7:5 (wyjazd)

Ostatni mecz w Warszawie, był przy okazji pożegnalnym występem Pawła Szymańczuka, który po świetnym sezonie w Łodzi rozpoczyna nową przygodę z futsalem na Mazowszu. Za każdą minutę spędzoną na treningach i podczas meczów serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia!

Drużynę czeka w najbliższy weekend wyjazd na turniej z okazji 20-lecia klubu DTS Helios Białystok. Tam aż trzy potyczki, z gospodarzami i zespołem z Elbląga oraz drużyną z Białorusi.

Tydzień przed ligą planowany jest mini turniej w hali Anilany. Będzie to ostatnia okazja, by sprawdzić ile udało się wypracować podopiecznym Michała Zawadzkiego.

1 Polska Liga Futsalu wystartuje w weekend 22-23 września. WNS Malwee rozpocznie zmagania od niedzielnej potyczki z Futsal Club Kartuzy.