Z Warszawą (nie) po raz pierwszy...

W najbliższą sobotę rozegramy mecz 3 kolejki Polskiej Ligi Futsalu z drużyną Klubu Uczelnianego AZS UW. I choć będzie to pierwsze starcie z ową ekipą w lidze, to w ostatnich latach "nagraliśmy się" sporo.

Pierwszy raz teamy spotkały się 7 grudnia 2012r. w ramach 1/32 Halowego Pucharu Polski. Choć zwycięstwo wymknęło się z rąk w samej końcówce (3:4) dla Łodzian mecz ten był sporym zastrzykiem wiary we własne możliwości.

21 sierpnia 2013r. Warszawianie przed startem ligi zaprosili nas na sparing. Spotkanie ponownie przegraliśmy, jednak wynik 5:4 obrazuje w pełni zaciętość tamtego spotkania.

21 września tego samego roku odbył się w Warszawie miniturniej z racji przesunięcia startu I Ligi. Tam drużyny spotkały się ponownie. Tym razem mecz (2x15 minut) dość wyraźnie wygrali gracze ze stolicy (3:1)

Nie sięgając tak daleko pamięcią, bo niespełna miesiąc temu na Warsaw Futsal Fest, czyli Mistrzostwach Polski AZS, byliśmy świadkami ostatniego jak dotąd starcia AZS UW - AZS WSIU Malwee. Kolejny raz w formule skróconej (2x15 minut) i kolejny raz na Banacha. Remis 1:1 i rozstrzygnięcie dopiero w rzutach karnych mogą świadczyć, że dystans dzielący drużyny jest niewielki. Wciąż jednak to Warszawa jest górą, a o zmianę tego stanu rzeczy podopieczni Michała Zawadzkiego powalczą już w sobotę.

Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki

AZS UW Warszawa                   4                0            0        13-9

AZS WSIU Malwee Łódź           0                0            4         9-13

Na marginesie, oba zespoły są w znacznej przebudowie. Malwee wciąż szuka i stara wkomponować w zespół nowych wartościowych zawodników. AZS UW ma zaś nowego trenera, który z pewnością w dużej mierze będzie starał się zmienić oblicze drużyny.

Obie ekipy nie zdołały zdobyć choćby punktu w pierwszych dwóch kolejkach sezonu. Nadchodzące spotkanie będzie zatem niezwykle ważne patrząc na morale w szatniach. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz!